Szukaj

Menu

xdr.pl odzyskiwanie danych

Dlaczego należy całkowicie niszczyć dane z nieużywanych urządzeń?

Pozostawienie wrażliwych informacji na nośniku komputera, który zostaje przekazany do utylizacji lub magazynu rzeczy zużytych, stwarza zagrożenie kradzieży danych.

Każdy może przecież wejść do śmietnika i przy minimum wysiłku i wiedzy wykorzystać niejawne dane. Może to doprowadzić do katastrofalnych skutków zarówno dla podmiotu odpowiedzialnego za dane jak i jego kontrahentów.

Bardzo ważnym jest korzystanie z oprogramowania lub usługi kasowania danych z komputerów pracowników, którzy nie są już zatrudnieni a w szczególności, kiedy taki komputer chcą odkupić. Bezdyskusyjnie taka operacja pomoże ograniczyć dostęp do poufnych informacji, które mogłyby się znaleźć w nieodpowiednich rękach.

Ochrona danych osobowych – to ustawowy obowiązek każdego przedsiębiorcy. Ważna jest nie tylko ochrona danych osobowych ale również ich przechowywanie i dostęp do nich. Należy zapewnić narzędzia do kasowania tak istotnych Danych w każdej organizacji, by zachować pełną zgodność z przepisami i polityką wewnętrzną firmy.

Pamiętaj, że  skasowanie Danych a nawet przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych nie skutkuje  całkowitym zniszczeniem Danych. Niejednokrotnie w laboratoriach takich jak All Data Recovery z Warszawy odzyskiwane były dane niefortunnie wykasowane.

Informacje z urządzeń mobilnych są przechowywane mimo ich wykasowania a już na pewno w uszkodzonych smartfonach czy tabletach. Jeżeli zdecydujesz, że chcesz się pozbyć starych urządzeń, upewnij się, że wszystkie dane zostały całkowicie usunięte. Najlepiej powierzyć to profesjonalistom.

kasowanie danych

Warto tu przytoczyć historię zakupu uszkodzonych kart pamięci, dysków SSD, dysków twardych i pendrive przez Centrum Odzyskiwania Danych z Warszawy na platformie aukcyjnej. Wszystkie nośniki były zakupione w celu badań na możliwością odzyskania danych. Specjaliści z laboratorium w ciągu 6 miesięcy odzyskali dane z ponad 70% uszkodzonych nośników których zakupili cały karton. Na większości z tych nośników były prywatne lub firmowe dane w tym zdjęcia, dokumenty, pliki pdf, poczty itd. Nośniki ostatecznie zostały trwale zutylizowane ale nauka płynąca z tej historii jest bezcenna

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 luty 2020 12:06

Zaloguj się, by skomentować

Odwiedza nas 435 gości oraz 0 użytkowników.

Centrum Odzyskiwania Danych


CENTRUM ODZYSKIWANIA DANYCH

Opaczewska 43/8

02-201 WARSZAWA

TEL: 609 123 321

All Data Recovery

Seriws laptopów i naprawa komputerów

 

Naprawa komputerów odzyskiwanie danych

Więcej ciekawostek na BLOGU

program do odzyskiwania danych

Każdy posiada jakieś urządzenie, na którym znajdują się newralgiczne dane. Czy to jest komputer,  dysk zewnętrzny USB, pendrive, karta pamięci, NAS czy inne tego typu urządzenie, zwykle nie zawracamy sobie głowy, co się stanie gdyby. Nikt przeważnie, nie interesuje się problemem utraconych danych, dopóki problem nie zacznie dotyczyć właśnie jego lub najbliższych.

Początek strony