Szukaj

Menu

xdr.pl odzyskiwanie danych

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

odzyskiwanie danych z karty pamięci i pendrive

Karty pamięci, to bardzo popularny nośnik, który jest szczególnie lubiany przez użytkowników ze względu na swoja specyfikę. Karta jest lekka, poręczna, mała i pojemna, dlatego często wykorzystywana w telefonach, tabletach, aparatach foto, kamerach czy komputerach.

Niestety ze względu na swoje atuty często karty pamięci ulegają różnym uszkodzeniom nie tylko mechanicznym (fizycznym) ale również logicznym.

Usterki fizyczne kart pamięci polegają na mechanicznym uszkodzeniu karty. W szczególności złamania, zalania, przepięcia. Odzyskiwanie danych z karty pamięci w przypadku usterek fizycznych polega na uzyskaniu dostępu do tzw. pinouta dolutowaniu pinów kości pamięci lub kontrolera do specjalnego czytnika i odczytanie jej zawartości bit po bicie. Do tego celu stosuje się specjalne czytniki kości NAND i oprogramowanie, które softwareowo odtwarza sekwencje  kontrolera i odkodowuje zawartość odczytanego obrazu kości pamięci w stopniu użytecznym dla klienta.

 Uszkodzenia logiczne polegają na zaburzeniu struktury danych poprzez wykonanie przez urządzenie błędnej operacji zapisu. Strukturę plików często zostaje zaburzona również przez niewłaściwą obsługę karty pamięci (np. zbyt szybkie wyjęcie z komputera czy aparatu bez zakończenia procesu). W przypadku uszkodzeń logicznych odzyskiwanie plików z karty pamięci polega na odbudowaniu struktury danych - materiały nadal są dostępne mimo, że są niewidoczne, jedynie miejsce gdzie są zapisane jest błędnie interpretowane przez kartę. Błędy logiczne mogą też powstać w wyniku działań wirusów, czy błędów systemu operacyjnego .

odzyskiwanie danych z karty SD i telefonu

Rozpoznanie uszkodzenia karty pamięci

 - system operacyjny wyświetla komunikat „Dysk w stacji dysków jest niesformatowany. Czy chcesz go sformatować teraz?”
 - system operacyjny w ogóle nie widzi urządzenia
 - dane są widoczne, ale nie da nic z nimi zrobić

 - system operacyjny pokazuje błędną pojemność karty

- Windows widzi jakieś urządzenie, ale go nie rozpoznaje

Jak postępować w przypadku utraty danych?

Jeżeli straciłeś dostęp do informacji z karty pamięci, nie wpadaj w panikę. Takie dane przeważnie udaje się z powodzeniem odzyskać. Najlepiej jak najszybciej skontaktować się ze specjalistami odzyskiwania danych, aby uzyskać odpowiednią pomoc. Nie formatuj karty, nie instaluj żadnego oprogramowania na karcie, nie skanuj żadnymi programami  - wykonanie tych operacji może skutkować nadpisaniem zawartości karty i trwałą utratą danych.odzyskiwanie danych z karty pamięci

 

Więcej ciekawostek na BLOGU

program do odzyskiwania danych

Każdy posiada jakieś urządzenie, na którym znajdują się newralgiczne dane. Czy to jest komputer,  dysk zewnętrzny USB, pendrive, karta pamięci, NAS czy inne tego typu urządzenie, zwykle nie zawracamy sobie głowy, co się stanie gdyby. Nikt przeważnie, nie interesuje się problemem utraconych danych, dopóki problem nie zacznie dotyczyć właśnie jego lub najbliższych.

Naprawa komputerów odzyskiwanie danych

Początek strony