Szukaj

Menu

xdr.pl odzyskiwanie danych

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

odzyskiwanie danych z eMMC

Pamięci eMMC występują w telefonach, tabletach, dronach, urządzeniach telemetrycznych i przemysłowych. Teraz w Centrum Odzyskiwania Danych w Warszawie została wprowadzona nowa usługa – Odzyskiwanie danych z uszkodzonej pamięci eMMC,

z której nie da się odczytać danych w zwykłym trybie.

Odzyskiwanie danych z pamięci eMMC odbywa się przez protokół NAND z pinów technologicznych. Zawartość pamięci jest ściągana łącznie z informacjami serwisowymi, oraz bitami korekcji błędów i za pomocą specjalnego programu składana w użyteczny dla klienta obraz z którego można wykopiować dane.

Proces odzyskania danych można przeprowadzić z wielu modeli kości eMMC w tym:

  • Samsung
  • Toshiba
  • Micron
  • Intel
  • Sandisk
  • Hynix

Użyteczne dane dla klienta uzyskamy tylko z niezaszyfrowanych kości czyli w przypadku nowych telefonów czy tabletów mimo ułożenia obrazu pamięci nie będzie możliwe skorzystanie z danych użytkownika.

Proces odzyskiwania danych z pamięci eMMC wymaga jej wylutowania z urządzenia a przy konstrukcji obecnych urządzeń często dochodzi do uszkodzenia laminatu ponieważ większość pamięci jest zalana specjalnym klejem.

Więcej ciekawostek na BLOGU

program do odzyskiwania danych

Każdy posiada jakieś urządzenie, na którym znajdują się newralgiczne dane. Czy to jest komputer,  dysk zewnętrzny USB, pendrive, karta pamięci, NAS czy inne tego typu urządzenie, zwykle nie zawracamy sobie głowy, co się stanie gdyby. Nikt przeważnie, nie interesuje się problemem utraconych danych, dopóki problem nie zacznie dotyczyć właśnie jego lub najbliższych.

Naprawa komputerów odzyskiwanie danych

Początek strony