Szukaj

Menu

xdr.pl odzyskiwanie danych

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

wymiana dysku HDD na SSDModernizacja komputera przez wymianę dysku HDD na SSD daje większości sprzętów nowe życie. Szybkość uruchamiania się komputera, odpalenia programów wzrasta naprawdę i to bardzo. Potwierdzają to zarówno użytkownicy komputerów jak i serwisy laptopów jak np. firma Megaserwis S.C. z Warszawy ( firma, która jako pierwsza zaczęła naprawiać laptopy i ich płyty główne ).

Wymiana dysku w laptopie na SSD nie zawsze przebiega gładko i bez problemów. Niektóre dyski SSD SATA III nie chcą współpracować ze starszymi kontrolerami SATA I co objawia się następująco:

  1. Laptop nie widzi dysku w BIOS
  2. Laptop widzi dysk w BIOS, ale nie widzi go podczas instalacji systemu
  3. Laptop widzi dysk w BIOS, zaczyna się instalacja systemu, ale w trakcie kopiowania plików się resetuje

Jest jeszcze kila objawów nie kompatybilności, ale występują one niezbyt często.

Jak poradzić sobie z takim problemem i jak dobrać odpowiedni dysk SSD do naszego laptopa. Niestety nie jest to takie proste. Jak możemy się dowiedzieć od firmy Megaserwis z Warszawy czasem potrzeba sprawdzić nawet 10 różnych modeli, zanim trafi się na odpowiedni dysk. Inne dyski SSD działają w laptopach ASUS, a inne w DELL czy HP. Nie ma niestety reguły.

Przeciętny użytkownik laptopa nie kupi jednak 10 dysków SSD i nie będzie przecież testował, który u niego akurat zadziała. Warto taką usługę zlecić do serwisu laptopów, ponieważ wtedy zapłacimy tylko za jeden dysk, usługę wymiany i instalację systemu.

Jako, że większość laptopów wymaga rozebrania do wymiany dysku HDD na SSD, warto przy okazji wizyty w serwisie zlecić konserwację układu chłodzenia. Laptop i tak będzie rozbierany więc cena dodatkowej usługi będzie na pewno niższa niż zlecanie tego oddzielnie. Utrudniony dostęp do dysku w laptopie to kolejny argument za tym aby czynność jego wymiany zlecić profesjonalnej firmie. Zapraszamy do zapoznania się również z artykułem jak zachowują się laptopy ASUS z uszkodzonym dyskiem.

 

Więcej ciekawostek na BLOGU

program do odzyskiwania danych

Każdy posiada jakieś urządzenie, na którym znajdują się newralgiczne dane. Czy to jest komputer,  dysk zewnętrzny USB, pendrive, karta pamięci, NAS czy inne tego typu urządzenie, zwykle nie zawracamy sobie głowy, co się stanie gdyby. Nikt przeważnie, nie interesuje się problemem utraconych danych, dopóki problem nie zacznie dotyczyć właśnie jego lub najbliższych.

Naprawa komputerów odzyskiwanie danych

Początek strony