Szukaj

Menu

xdr.pl odzyskiwanie danych

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Koniec wsparcia dla Windows 7Firma Microsoft postanowiła z dniem 14 stycznia 2020 roku zakończyć wsparcie techniczne dla bardzo popularnego i udanego systemu operacyjnego Windows 7. Co to oznacza dla urzytkowników laptopów i komputerów przeczytamy w tym artykule.

Windows 7 to wciąż jeden z najpopularniejszych systemów operacyjnych, z chwilą zakończenia jego wsparcia przez Microsoft około 30% używanych komputerów i laptopów nadal ma zainstalowaną siódemkę. Na wielu komputerach zaczął się wyświetlać komunikat o zakończeniu wsparcia, a użytkownicy mają zagwozdkę  co dalej zrobić.

  1. Czy konieczna jest wymiana komputera lub laptopa z systemem Windows 7 ? To jedno z najczęstszych pytań jakie zadają użytkownicy dzwoniący do firmy Megaserwis z Warszawy – nie ma takiej konieczności. Zakończenie wsparcia jest dobrym momentem do modernizacji laptopa lub komputera np. przez zainstalowanie Microsoft Windows 10 lub i wymianę starego dysku HDD na SSD. Taka usługa to wydatek kilkuset złotych, więc w porównaniu do zakupu nowego sprzętu czyli kwoty 2500 do 4000 zł to naprawdę warte do rozważenia. W ostatnich dniach serwis laptopów z Warszawy przy ul. Opaczewskiej 43 lokal 8, wykonuje wiele takich usług, a klienci mogą oszczędzić trochę grosza. Wielu producentów laptopów będzie namawiało klientów do zakupu nowego laptopa, ale naprawdę warto rozważyć tańszą alternatywę, szczególnie jeśli nie potrzebujemy najnowszych procesorów, czyli używamy komputera lub laptopa do codziennych zadań jak poczta, przeglądanie internetu czy oglądanie filmów i zdjęć. Większość kilkuletnich laptopów, ma moc odpowiednią do codziennej pracy.
  2. Czy konieczna jest aktualizacja Windows 7 do Windows 10? – Windows 7 przestał otrzymywać wsparcie w zakresie aktualizacji co wiąże się z bezpieczeństwem używania laptopa czy komputera, szczególnie jeśli korzystamy z internetu. A kto teraz z niego nie korzysta. Warto więc wykonać aktualizację do Windows 10.
  3. Czy podczas aktualizacji Windows 7 do Windows 10 można przenieść programy i ustawienia? Zalecane jest wykonanie nowej instalacji a co za tym idzie należy zainstalować wszystkie programy od nowa. Jest to niewątpliwa i niepowtarzalna okazja aby zrobić porządek w aplikacjach i zainstalować tylko te, których naprawdę potrzebujemy. W znaczy sposób wpłynie to również na wydajność systemu.
  4. Co oznacza powiadomienie, ekran informujący o wygaśnięciu wsparcia dla Windows 7 zaraz po uruchomieniu laptopa? Firma Microsoft dopełnia w ten sposób obowiązku informacyjnego wobec swoich klientów. Komputer nadal będzie pracował jeśli to anulujemy, ale warto zapoznać się z punktami 1 do 3.
  5. Co będzie z danymi użytkownika podczas aktualizacji systemu do Windows 10? W firmie Megaserwis w Warszawie można zlecić zabezpieczenie danych takich jak dokumenty, projekty, zdjęcia, filmy i skopiowanie ich potem na komputer. Można też zlecić dodatkowe usługi instalacji programów do których mamy licencje oraz np. konfigurację i przeniesienie poczty.

Jeśli jesteś użytkownikiem starszego laptopa z Windows 7 lub komputera stacjonarnego z tym systemem i otrzymałeś komunikat o zakończeniu wsparcia technicznego warto odwiedzić jeden z serwisów laptopów aby wykonać aktualizację. W Warszawie zapraszamy do serwisu Megaserwis S.C., który każdego dnia wykonuje podobne usługi i współpracuje z naszym portalem w zakresie publikacji artykułów technicznych odnośnie napraw komputerów i odzyskiwania danych.

Więcej ciekawostek na BLOGU

program do odzyskiwania danych

Każdy posiada jakieś urządzenie, na którym znajdują się newralgiczne dane. Czy to jest komputer,  dysk zewnętrzny USB, pendrive, karta pamięci, NAS czy inne tego typu urządzenie, zwykle nie zawracamy sobie głowy, co się stanie gdyby. Nikt przeważnie, nie interesuje się problemem utraconych danych, dopóki problem nie zacznie dotyczyć właśnie jego lub najbliższych.

Naprawa komputerów odzyskiwanie danych

Początek strony