Szukaj

Menu

xdr.pl odzyskiwanie danych

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

odzyskiwanie danych z ssd goodramSerwis dysków SSD jaki prowadzi Centrum Odzyskiwania Danych z Warszawy ma w ofercie darmową wycenę odzyskiwania danych z dysków SSD firmy Goodram. Dyski SSD Goodram -a są bardzo popularne ponieważ posiadają bardzo konkurencyjne ceny.

Wiele dysków Goodram -a jest wyprodukowanych na bardzo dobrych kontrolerach Phison PS3111 i PS 3110. Niestety polski producent stosuje chyba trochę słabszej jakości pamięci ponieważ praktycznie wszystkie dyski jakie trafiają do Centrum Odzyskiwania Danych mają zblokowany firmware i zgłaszają się np. jako SATAFIRMS11. Po naprawie dysku na potrzeby odzyskania danych i podczas robienia kopii dysku okazuje się że stosunkowo duże ilości sektorów są uszkodzone. Większość z nich udaje się skorygować różnymi metodami, o których niestety nie możemy zbyt wiele napisać. Jak informuje Rafał Smoliński z Warszawskiego COD, najważniejsze jest to, że do tej pory wszystkie dyski oparte na kontrolerach PS3110 oraz PS3111 udało się niemal w całości odzyskać mimo dużej ilości błędów.

Proces uruchomienia uszkodzonego dysku SSD Goodram -a przebiega kilku etapowo. W pierwszej kolejności serwis sprawdza czy nie ma fizycznie uszkodzonych elementów elektronicznych na płytce dysku, w kolejnym etapie Dysk SSD jest podłączany pod specjalny kontroler i za pomocą programu do odzyskiwania danych z dysków SSD, w specjalnym trybie serwisowym dane są zabezpieczane na nowy sprawny nośnik. Po tych czynnościach technicy mogą przystąpić do analizy, sprawdzenia i wykopiowania plików klienta.

goodram cx300 odzyskiwanie danych

Przypomnijmy na koniec, że dyski SSD zużywają się jak wszystko i warto zawsze posiadać aktualną kopię zapasową.

Więcej ciekawostek na BLOGU

program do odzyskiwania danych

Każdy posiada jakieś urządzenie, na którym znajdują się newralgiczne dane. Czy to jest komputer,  dysk zewnętrzny USB, pendrive, karta pamięci, NAS czy inne tego typu urządzenie, zwykle nie zawracamy sobie głowy, co się stanie gdyby. Nikt przeważnie, nie interesuje się problemem utraconych danych, dopóki problem nie zacznie dotyczyć właśnie jego lub najbliższych.

Naprawa komputerów odzyskiwanie danych

Początek strony