Szukaj

Menu

xdr.pl odzyskiwanie danych

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

odzyskiwanie danych z SSD Sandisk

Odzyskiwanie danych z dysków SSD firmy Sandisk znaleźć można między innymi w ofercie Centrum Odzyskiwania Danych z Warszawy. Dyski te były bardzo popularne ze względu na swoją wydajność i niezawodność.

Dyski SSD Sandiska były oparte głównie o kontrolery Marvell. Obecnie firma Sandisk została wykupiona przez Western Digital (WD) i pod nowym logo nadal są produkowane dobrej jakości dyski SSD.

Jak wszystkie nośniki także i dyski SSD Sandisk -a ulegają czasem awariom. Do naprawy a właściwie do uruchomienia uszkodzonego dysku SSD w celu odzyskania danych potrzebne jest specjalistyczne oprogramowanie, na które może sobie pozwolić niewiele firm. Oprócz programów bardzo ważna jest wiedza z zakresu elektroniki i umiejętność lutowania na wysokim poziomie. Takie wyposażenie i umiejętności posiadają między innymi technicy z Centrum Odzyskiwania Danych oraz All Data Recovery z Warszawy.

Obecnie oferta odzyskiwania danych z Dysków SSD Sandisk obejmuje wile modeli dysków i wciąż trwają prace nad kolejnymi.

Z jakich dysków SSD Sandisk można odzyskać dane?

  1. Sandisk X300
  2. Sandisk Ultra II (na kontrolerze Marvell 88SS1074 )
  3. Sandisk Ultra Plus
  4. Sandisk Genesis
  5. Sandisk Vulcan
  6. Sandisk X110 (M.2 2260)
  7. Sandisk SSD Plus (SM2246XT)
  8. oraz kilka innych modeli.

Dyski SSD są niewątpliwie poważną konkurencją dla dysków HDD i SSHD. Szczególnie w zastosowaniach mobilnych. Komputery przenośne - laptopy wyposażone w dyski SSD działają znacznie szybciej i są odporne na uderzenia nawet podczas pracy. Należy jednak pamiętać aby zawsze posiadać aktualną kopię bezpieczeństwa.

 

Więcej ciekawostek na BLOGU

program do odzyskiwania danych

Każdy posiada jakieś urządzenie, na którym znajdują się newralgiczne dane. Czy to jest komputer,  dysk zewnętrzny USB, pendrive, karta pamięci, NAS czy inne tego typu urządzenie, zwykle nie zawracamy sobie głowy, co się stanie gdyby. Nikt przeważnie, nie interesuje się problemem utraconych danych, dopóki problem nie zacznie dotyczyć właśnie jego lub najbliższych.

Naprawa komputerów odzyskiwanie danych

Początek strony