Szukaj

Menu

xdr.pl odzyskiwanie danych

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

SSD Goodram IRDM CX300 Odzyskiwanie danych

Z problemem zgubionych lub usuniętych partycji z dysków SSD Goodram zgłasza się wiele osób do Centrum Odzyskiwania Danych z Warszawy. Przeważnie są to dyski Goodram IRDM oraz Goodram CX300.

Właściwie wszystkie te dyski zgłaszają się w systemie z odpowiednią pojemnością ale wypełnione są „00”. Wgląda to tak jakby dysk był sformatowany, ale w istocie jest to zblokowany firmware w wyniku dużej ilości błędów w kościach pamięci.

Gdy dochodzi do uszkodzenia dysku SSD najczęściej objawia się to następująco:

  • Komputer ( Laptop ) resetuje się podczas pracy, a po ponownym uruchomieniu nie ładuje się system.
  • Laptop nie chce się uruchomić
  • Czasem w początkowym momencie awarii gdy jest jeszcze dostęp do danych laptop zaczyna wolno pracować, samoczynnie się resetuje, wyskakują niebieskie ekrany a praca staje się bardzo uciążliwa
  • Nie da się założyć nowej partycji
  • Dysk zgłasza się jako SATAFIRMS11

Jak ustaliliśmy w rozmowie z Rafałem Smolińskim z Centrum Odzyskiwania Danych z Warszawy do tej pory udało się odzyskać dane ze wszystkich uszkodzonych dysków SSD Goodrama CX300 i IRDM na kontrolerach PS3111. Warto jednak robić częste kopie zapasowe ponieważ koszty backupu są niewspółmiernie niższe od ceny za odzyskanie danych.

Wiele osób zastanawia się również czy możliwa jest naprawa dysku SSD Goodrama. Odpowiedź na to pytanie niestety jest przecząca, a ponieważ ceny dysków SSD spadają jest nawet nieopłacalna w konfrontacji z ceną nowych nośników. Serwis gwarancyjny Goodrama prowadzony przez firmę Wilk Elektronik oferuje wymianę uszkodzonych dysków SSD na wolne od wad, ale niestety nie oferuje odzysku danych jeśli dojdzie do awarii.

Dyski SSD Goodram -a są popularnymi nośnikami. Ich cena zawsze była niższa od konkurencji przez co często były wybierane podczas modernizacji laptopów i komputerów w serwisach komputerowych. Często też w bardziej budżetowych stacjach stosowane były na pierwszy montaż.

Jeśli potrzebują państwo odzyskać dane z dysku SSD zapraszamy do skorzystania z usług Centrum Odzyskiwania Danych z Warszawy. Jako jedna z niewielu firm oferuje ona całkowicie bezpłatną wycenę, a opłaty pobiera jeśli dane uda się odzyskać. Tak więc jeśli z jakiegoś powodu nie uda się naprawić dysku pod odzyskanie danych klient nie ponosi żadnych kosztów. Jest to bardzo uczciwa oferta i praktycznie nie spotykana na rynku, ponieważ wiele firm oferujących tego typu usługi pobiera opłaty już za samą wycenę. Jest to też związane z faktem, że w Polsce jest tylko kilka laboratoriów a cała masa punktów to pośrednicy. Jeśli więc dysk trafia do pośrednika, a czasem nawet do kilku po drodze do laboratorium ktoś musi pokryć koszty logistyki – a ponosi je klient. Warto więc zwrócić się bezpośrednio to laboratorium.

Więcej ciekawostek na BLOGU

program do odzyskiwania danych

Każdy posiada jakieś urządzenie, na którym znajdują się newralgiczne dane. Czy to jest komputer,  dysk zewnętrzny USB, pendrive, karta pamięci, NAS czy inne tego typu urządzenie, zwykle nie zawracamy sobie głowy, co się stanie gdyby. Nikt przeważnie, nie interesuje się problemem utraconych danych, dopóki problem nie zacznie dotyczyć właśnie jego lub najbliższych.

Naprawa komputerów odzyskiwanie danych

Początek strony