Szukaj

Menu

xdr.pl odzyskiwanie danych

Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

odzyskiwanie daych z SSD ADATA SP900NS38Dysk SSD Adata SP900NS38 jest oparty o kontroler SANDFORC, który w odzyskiwaniu danych sprawia dużo kłopotów. Dla niektórych uszkodzeń tego modelu All Data Recovery z Warszawy opracowało skuteczną metodę na odzyskanie danych.

Dyski te były bardzo często stosowane w nowych laptopach produkowanych kilka lat temu, głównie przez ASUS -a, Lenovo, Toshibę, Dell -a, i HP. Nie są to bardzo awaryjne dyski, ale ze względu na zastosowany kontroler firmy Sandforce odzyskiwanie danych z dysków AData SP900NS38 jest znacznie utrudnione. Wiąże się to głównie z tym, że firmware jak i cała zawartość pamięci jest szyfrowana przez kontroler co uniemożliwia pracę w trybie technologicznym.

Objawy uszkodzonego dysku SSD SP900NS38 to najczęściej.

  • Dysk pojawia się w biosie ale nie startuje system i nie ma dostępu do danych
  • Dysk pojawia się i znika i nie można skopiować żadnych danych
  • Laptop wchodzi od razu do biosu
  • Laptop zawiesza się na logo zaraz po włączeniu i nic nie można zrobić
  • Laptop się uruchamia przez chwilę po czym wyświetla niebieski ekran i się resetuje.

Większość takich dysków udaje się odzyskać w kwotach od 1000 do 5000 zł netto, ale bardzo ważne jest aby nie męczyć tak uszkodzonego dysku za pomocą programów do naprawy dysków czy innych programów do odzyskiwania danych z uszkodzonych dysków. To niewiele pomoże a tylko powoduje dalszą degradację kości pamięci. Im świeższe uszkodzenie, czyli im mniej uszkodzonych komórek pamięci tym skuteczniejsze są usługi odzyskania danych a ich cena niższa.

Wiele osób jak to zwykle bywa zaczyna od wizyt na forach internetowych, gdzie przy udziale osób nie znających się na odzyskiwaniu danych ( bo takich w Polsce jest zaledwie kilka, a na całym świecie około 300) podejmują różne próby naprawy dysku lub skanowania go czym popadnie. Potwierdzają to niestety statystki Centrum Odzyskiwania Danych z Warszawy gdzie większość zleceń trafiających w ręce techników jest już po większych lub mniejszych próbach podjętych przez samych użytkowników lub ich zaprzyjaźnionych informatyków. Historia lubi się powtarzać i większość takich zleceń niestety ma ograniczone możliwości odzyskania utraconych plików, ze względu na wcześniejsze nieprofesjonalne działania.

 

Więcej ciekawostek na BLOGU

program do odzyskiwania danych

Każdy posiada jakieś urządzenie, na którym znajdują się newralgiczne dane. Czy to jest komputer,  dysk zewnętrzny USB, pendrive, karta pamięci, NAS czy inne tego typu urządzenie, zwykle nie zawracamy sobie głowy, co się stanie gdyby. Nikt przeważnie, nie interesuje się problemem utraconych danych, dopóki problem nie zacznie dotyczyć właśnie jego lub najbliższych.

Naprawa komputerów odzyskiwanie danych

Początek strony