Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

odzyskiwanie daych z SSD ADATA SP900NS38Dysk SSD Adata SP900NS38 jest oparty o kontroler SANDFORC, który w odzyskiwaniu danych sprawia dużo kłopotów. Dla niektórych uszkodzeń tego modelu All Data Recovery z Warszawy opracowało skuteczną metodę na odzyskanie danych.

Dyski te były bardzo często stosowane w nowych laptopach produkowanych kilka lat temu, głównie przez ASUS -a, Lenovo, Toshibę, Dell -a, i HP. Nie są to bardzo awaryjne dyski, ale ze względu na zastosowany kontroler firmy Sandforce odzyskiwanie danych z dysków AData SP900NS38 jest znacznie utrudnione. Wiąże się to głównie z tym, że firmware jak i cała zawartość pamięci jest szyfrowana przez kontroler co uniemożliwia pracę w trybie technologicznym.

Objawy uszkodzonego dysku SSD SP900NS38 to najczęściej.

Większość takich dysków udaje się odzyskać w kwotach od 1000 do 5000 zł netto, ale bardzo ważne jest aby nie męczyć tak uszkodzonego dysku za pomocą programów do naprawy dysków czy innych programów do odzyskiwania danych z uszkodzonych dysków. To niewiele pomoże a tylko powoduje dalszą degradację kości pamięci. Im świeższe uszkodzenie, czyli im mniej uszkodzonych komórek pamięci tym skuteczniejsze są usługi odzyskania danych a ich cena niższa.

Wiele osób jak to zwykle bywa zaczyna od wizyt na forach internetowych, gdzie przy udziale osób nie znających się na odzyskiwaniu danych ( bo takich w Polsce jest zaledwie kilka, a na całym świecie około 300) podejmują różne próby naprawy dysku lub skanowania go czym popadnie. Potwierdzają to niestety statystki Centrum Odzyskiwania Danych z Warszawy gdzie większość zleceń trafiających w ręce techników jest już po większych lub mniejszych próbach podjętych przez samych użytkowników lub ich zaprzyjaźnionych informatyków. Historia lubi się powtarzać i większość takich zleceń niestety ma ograniczone możliwości odzyskania utraconych plików, ze względu na wcześniejsze nieprofesjonalne działania.