Szukaj

Menu

xdr.pl odzyskiwanie danych

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Jest to kolejny dysk oparty o kontroler PS3111, który w przypadku uszkodzenia kości pamięci blokuje dostęp do danych i przechodzi w tryb serwisowy. Naprawa tak uszkodzonego dysku jest nie możliwa, ale Centrum Odzyskiwania danych z dużą skutecznością radzi sobie z takimi dyskami i prowadzi odzyska danych.

Problem dotyka wielu osób ponieważ oprócz dysków SSD GOODRAM CX300, GOODRAM IRDM oraz budżetowych dysków SSD Kingston kontroler ten był stosowany w tytułowych dyskach Silicon Power S55 i kilku innych tanich konstrukcjach. W czasach gdzie dyski SSD były drogie niektórzy producenci znaleźli niszę rynkową i wypuścili na rynek tańsze konstrukcje. Coś poszło chyba nie tak ponieważ wiele z tych dysków blokuje się i powstaje problem w dostępie do danych.

Jak zgłaszają klienci dysków opartych o kontroler PS3111 potrafią po prostu przestać działać z dnia na dzień, często dochodzi do resetu komputera lub laptopa i już nie ma dostępu do danych. Czasem zdarza się, że komputer normalnie zamknie system, a następnego dnia już nie można go uruchomić.

Uszkodzony dysk SSD od strony systemu wydaje się nie zainicjowany, a wszystkie sektory dysku wyglądają jak by nic w nich nie było. Jest to mylne ponieważ kontroler dysku w ten sposób zabezpiecza się aby pamięci nie ulegały dalszemu uszkodzeniu.

Odzyskanie danych z tak uszkodzonego dysku SSD jest w większości przypadków możliwe. Z doświadczeń Centrum Odzyskiwania Danych wynika, że większość takich zleceń kończy się sukcesem co oznacza że ponad 95% plików użytkownika jest sprawna i czytelna.

Warto jednak robić sukcesywne backupy danych szczególnie jeśli są one ważne lub służa prowadzeniu działalności gospodarczej. Zdarzają się niestety sytuacje że jakiś naprawdę ważny plik, który był często używany jak np. baza danych będzie zawierał błędy nie do odczytu.

Jeśli z dysku SSD zginie partycja lub są jakieś inne objawy uszkodzenia warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Na rynku nie ma darmowych narzędzi do odzyskania danych w takiej sytuacji . jedynie drogie i profesjonalne systemy używane przez profesjonalne laboratoria mają możliwość przywrócenia dostępu do plików użytkownika.

 

Więcej ciekawostek na BLOGU

program do odzyskiwania danych

Każdy posiada jakieś urządzenie, na którym znajdują się newralgiczne dane. Czy to jest komputer,  dysk zewnętrzny USB, pendrive, karta pamięci, NAS czy inne tego typu urządzenie, zwykle nie zawracamy sobie głowy, co się stanie gdyby. Nikt przeważnie, nie interesuje się problemem utraconych danych, dopóki problem nie zacznie dotyczyć właśnie jego lub najbliższych.

Naprawa komputerów odzyskiwanie danych

Początek strony