Szukaj

Menu

xdr.pl odzyskiwanie danych

Czy gry online są bezpieczne?

            Dobra zabawa z wykorzystaniem sieci nie jest niczym złym, ale jak wszystko generuje pewne niebezpieczeństwa. Z tego powodu każdy użytkownik gier online powinien brać pod uwagę wiele rzeczy i o wielu rzeczach wiedzieć. Ryzyko jakie niosą za sobą gry przeglądarkowe jest ogromne. Zobaczmy zatem jak zminimalizować niebezpieczeństwo i jeszcze lepiej korzystać ze swojego komputera. Gry online bywają bardzo wciągające i zanim zorientujesz się, że coś się dzieje, komputer może zostać zawirusowany i odmówić posłuszeństwa w działaniu. Nie wszystkie strony internetowe są bezpieczne i dają nam możliwość spokojnej gry.

            Jakie niebezpieczeństwa wiążą się z grami online? Gry przeglądarkowe wymagają od użytkownika stworzenia konta. I tu pojawia się problem bezpieczeństwa - włamanie się do gry online może być pierwszym krokiem do zainfekowania komputera. Innym niebezpieczeństwem jest wyłudzenie danych przez zachęcenie użytkownika do logowania się na fałszywej stronie gry. Takich stron jest bardzo wiele - oferują dodatki do gier, bohaterów, dodatkowe mapy, pojazdy i inne. Przy dokonaniu płatności użytkownik loguje się do swojego banku i automatycznie udostępnia oszustom swoje dane z których będą mogli skorzystać.

            Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas grania w gry online? Wystarczy trzymać się kilku ważnych zasad i nie zwiększać ryzyka. Pierwszy ważny punkt to hasła. Nie zapisuj ich byle gdzie i wybieraj silne hasła z wieloma różnymi znakami. Dzięki temu będzie ono praktycznie nie do odgadnięcia. Wygenerowanie bezpiecznego hasła dla wielu użytkowników może okazać się bardzo skomplikowane. Tutaj można skorzystać z generatora, który w sekundę wybierze nam bezpieczne hasło. Większość użytkowników korzysta z banalnych haseł i sama prowokuje oszusta do skorzystania z okazji.gry

            Aktualizacje i nowoczesne oprogramowanie ma coraz więcej do zaoferowania. Dlatego czy grając w gry, czy korzystając z aplikacji, warto zastanowić się nad pilnowaniem aktualizacji by komputer w każdym momencie był dobrze zabezpieczony. Nowe wersje programów dostosowane są do nowych niebezpieczeństw. Jak najbardziej trzeba o tym pamiętać.

            Polityka prywatności - czy wiesz co to? Producent gry nie ma prawa żądać od ciebie osobistych danych do gry. Dlatego jeśli wymaga takowych, a niektóre gry online wymagały czasem nawet zdjęcia dowody, natychmiast wycofaj się z takiej strony i wybierz inną grę przeglądarkową. Uczciwość producenta gier to także dobrze napisany regulamin i poinformowanie nas o wykorzystaniu danych. W przypadku wątpliwości zawsze można zgłosić sprawę policji.

            Bezpieczeństwo gier online to także tematyka dzieci i młodzieży, którzy korzystają z komputera. Codziennie mnóstwo dzieci narażonych jest na innych, wulgarnych użytkowników którzy w czasie rzeczywistym wypowiadają się, piszą, wysyłają groźne linki.Kontrola komputera oraz smartfona dziecka wydaje się czymś koniecznym w dzisiejszych czasach. W tej kwestii kontrola rodzicielska może być wspomagana przez bardzo wiele programów oraz aplikacji. W niebezpiecznej sytuacji urządzenie zwyczajnie się wyłączy bądź zamknie grę.

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 luty 2020 12:08

Zaloguj się, by skomentować

Więcej w tej kategorii:

Odwiedza nas 504 gości oraz 0 użytkowników.

Centrum Odzyskiwania Danych


CENTRUM ODZYSKIWANIA DANYCH

Opaczewska 43/8

02-201 WARSZAWA

TEL: 609 123 321

All Data Recovery

Seriws laptopów i naprawa komputerów

 

Naprawa komputerów odzyskiwanie danych

Więcej ciekawostek na BLOGU

program do odzyskiwania danych

Każdy posiada jakieś urządzenie, na którym znajdują się newralgiczne dane. Czy to jest komputer,  dysk zewnętrzny USB, pendrive, karta pamięci, NAS czy inne tego typu urządzenie, zwykle nie zawracamy sobie głowy, co się stanie gdyby. Nikt przeważnie, nie interesuje się problemem utraconych danych, dopóki problem nie zacznie dotyczyć właśnie jego lub najbliższych.

Początek strony